Nigdy wcześniej nie podejrzewałem, jak wartościowe i konstruktywne jest przyjrzenie się firmie przez zewnętrzengo doradcę i mentora”

Mentoring w biznesie

Dowiedz się, jak mentoring pomoże Ci:

🔹 Sprostać bieżącym wyzwaniom

🔹 Uwolnić Twoją kreatywność

🔹 Radzić sobie z kryzysem

🔹 Podejmować najlepsze decyzje

🔹 Opracować najlepsze strategie

🔹 Dobierać najlepszych prartnerów i pracowników

🔹 Mieć więcej pieniędzy i czasu

🔹 Doświadczać efektywnego rozwoju

❗ Kim dla przedsiębiorcy jest mentor?

👉 Mentor jest doświadczonym profesjonalistą, który udziela Ci wsparcia i wskazówek w zakresie rozwoju umiejętności, wiedzy i praktycznych rozwiązań w biznesie. Mentor to osoba, która osiągnęła sukces w swojej dziedzinie i posiada bogate doświadczenie zawodowe.

👉 Rola mentora polega na udzielaniu wsparcia, dzielenia się wiedzą i doświadczeniem oraz pomaganiu Ci w osiągnięciu celów biznesowych. Zależnie od Twoich potrzeb i oczekiwań mentor może pomagać w różnych obszarach, takich jak rozwijanie umiejętności przywódczych i interpersonalnych, budowanie sieci kontaktów, zarządzanie czasem, podejmowanie decyzji biznesowych, rozwiązywanie problemów, strukturyzacja firmy i wiele innych. 

👉 Często też mentor wspiera Cię w osobistym rozwoju, budowaniu faktycznego poczucia własnej wartości, umiejętności tworzenia wartościowych relacji, siły i odwagi do wychodzenia z Twojej strefy komfortu oraz w szeregu innych cech osobowości niezbędnych do osiągania sukcesu.

 

Relacja
Partner

❗ Relacja z mentorem

👉 Kluczowe dla efektywnej relacji z mentorem jest, by była ona oparta na wzajemnym zaufaniu, szacunku i otwartości. Musisz być otwarty na konstruktywną krytykę, gotów do uczenia się i do wdrażania zaleceń. Regularne spotkania, dyskusje i refleksja są ważnymi elementami takiej relacji.

👉 Dzięki mentoringowi doświadczasz wsparcia w rozwoju zawodowym i osobistym, przyspieszenia procesu nauki i osiągania celów biznesowych. Samo zaangażowanie mentora jest już wyjątkowo konstruktywnym testem, ponieważ do podjęcia współpracy jest konieczna jego absolutna i szczera wiara w firmę, która go zatrudnia i jej lidera.

👉 Chociaż to może tak wyglądać, mentoring nie polega na zatrudnieniu konsultanta do pomocy w prowadzeniu firmy. Jest to raczej relacja między klientem – liderem biznesu i partnerem z faktycznym doświadczeniem biznesowym, który przeprowadza Cię przez podejmowanie trudnych decyzji, wskazuje sposoby na udoskonalenie biznesu, zadaje trudne pytania i motywuje do osiągania wyższych poziomów skuteczności. Wszystko to musi się opierać na rzeczywistym zaufaniu.

👉 Ponieważ na szczycie każdej organizacji jest samotność, możesz też liczyć na to, że właśnie w tym miejscu zyskasz partnera w procesach biznesowych, oraz na wypracowywanie idei i poglądów z kimś, kto naprawdę zna się na rzeczy. Daje też świeży wgląd w problemy i wspieranie decyzji poprzez bezstronną, obiektywną dyskusję i informacje zwrotne.

❗️ Co daje mentoring

👉 Mniejsze ryzyko w podejmowaniu decyzji biznesowych i większe szanse na podejmowanie najlepszych decyzji. Odkrywanie możliwości jest efektywniejsze, gdy masz kogoś, kto rozumie Twoje koncepcje i dylematy.

👉 Synergia koncepcji. Kiedy masz kogoś, kto Cię motywuje i dzieli się sukcesami, prowadzi to do niezwykłych rezultatów. Praktycznie wtedy doświadczasz, że 1+1 to znaczniej więcej niż 2.

👉 Szybszy rozwój. Dzięki zwiększeniu koncentracji czasu i energii zarówno na technicznych kwestiach biznesu jak i na niezbędnych do prowadzenia biznesu cechach osobowości potencjał biznesu zaczyna się faktycznie otwierać.

Podsumowując, mentor biznesowy to ktoś, kto jest dostępny, kiedy go potrzebujesz i komu możesz całkowicie zaufać, że powie, jak jest.

👉 Zadaniem i planem mentora jest Twój sukces w biznesie. To znaczy wzrost Twój i Twojego biznesu. Oczywiście mentor to wysokiej klasy profesjonalista, który ma solidne doświadczenie w rozwijaniu własnego biznesu i pomaganiu innym właścicielom firm w skupieniu się na rozwoju biznesowym i osobistym sukcesie.

 

Maciej Kasperski

❗ Co jeszcze daje mentor

👉 Pomoże Ci spojrzeć z dystansu na Twoją firmę, zobaczyć jej całościowy obraz oraz zidentyfikować mocne i słabe strony, szanse i zagrożenia.

👉 Służy radą i dzieli się pomysłami na wzrost i związane z nim wyzwania. Pomaga opanować zatrudnianie nowych pracowników, pozyskiwanie nowego kapitału i wchodzenie na nowe rynki. Mentor może zaoferować konkretne wsparcie, podzielić się najlepszymi praktykami z innych branż i obszarów działania, ostrzec przed potencjalnymi pułapkami i zweryfikować Twoje plany.

👉 Jest Twoim partnerem sparringowym. Jego kluczową rolą jest słuchanie, pobudzanie i kwestionowanie Twojego myślenia. Pomoże Ci to rozwinąć własne pomysły i znaleźć własne rozwiązania dla wyzwań biznesowych w znacznie szybszym tempie niż robienie tego samodzielnie. Samo to powinno prowadzić do lepszego podejmowania decyzji.

👉 Pomoże Ci rozwinąć sieć kontaktów z przeróżnymi potrzebnymi specjalistami.

👉 Nie poprowadzi firmy za Ciebie, nadal będziesz musiał wykonać pracę oraz zainwestować czas i wysiłek, aby wprowadzić zmiany. Mentor jednak pomoże Ci wyznaczyć cele i kamienie milowe na tej drodze.

👉 Pomoże Ci skoncentrować się na Twoich prawidłowych celach i pomoże utrzymać na właściwym torze, żebyś nie błądził.

👉 Rzuci ci wyzwanie abyś poszedł o krok dalej, aby podnieść standardy i przejść od dobrego do wybitnego! Pomoże Ci rozwinąć umiejętności, zwiększyć motywację i będzie razem z Tobą będzie świętować Twoje sukcesy.

Super związek
Maciej Kasperski

❗️ Czym się różni mentoring od coachingu?

👉 Mentor ma konkretną wiedzę biznesową, którą podzieli się z Tobą. Natomiast coach nie musi się znać na biznesie. Praca coacha polega na zadawaniu pytań, aby uwolnić Twoje zasoby, odblokować Twoją wiedzę i pomóc Ci znaleźć nowe sposoby jej zastosowania.

👉 Bardzo efektywne w mentoringu jest włączenie do niego technik hipnozy. Pozwala to na identyfikowanie i przezwyciężanie Twoich ukrytych blokad emocjonalnych i mentalnych, czyli lęków, przekonań i nawyków, które hamują rozwój w biznesie.

👉 Poprzez wykorzystanie sugestii hipnotycznych wzmacniane też są Twoje pozytywne przekonania i umiejętności, co prowadzi do większej pewności w podejmowaniu decyzji i działaniu. Hipnoza wzmacnia też koncentrację, co pomaga Ci skupić się na ważnych zadaniach i celach, unikając rozproszenia uwagi i energii działania.

👉 Ponadto odpowiednio prowadzone sesje hipnozy:

♦️ Zwiększają Twoją kreatywność i umiejętność rozwiązywania problemów

♦️ Pomagają w eliminowaniu negatywnych nawyków i ograniczających wzorców

♦️ Zwiększają motywację, wytrwałość i determinację do działania

♦️ Redukują stres i poprawiają samopoczucie

 

❗ Czy jest jakieś ryzyko pracy z mentorem?

👉 Oczywistym warunkiem dobrego zainwestowania pieniędzy i czasu jest wybór mentora o odpowiednim doświadczeniu zawodowym i odpowiednio szerokiej wiedzy. To minimalizuje ryzyko straty. Poza tym warunkiem masz pełną kontrolę nad podejmowanymi decyzjami. Mentor nie będzie Ci niczego narzucał, raczej będzie sugerował i rekomendował. Po prostu podsunie Ci rozwiązania i pomoże znaleźć lepsze sposoby na prowadzenie biznesu.

👉 Znacznie poważniejsze jest ryzyko niepodejmowania działania. Albo odkładania zaangażowania mentora, albo niewykorzystania jego sugestii. Ale ta piłka już jest całkiem po Twojej stronie. Zacznij od zapisania się na konsultację i przedyskutowania jak mentoring może zadziałać dla Ciebie, w Twojej konkretnej sytuacji.

Super związek
Maciej Kasperski

🙂 O mnie jak najkrócej

👉 Zaraz po ukończeniu studiów zostałem dyrektorem w firmie sprzedającej komputery i systemy informatyczne. I jeszcze dodatkowo, na pół etatu dziennikarzem zajmującym się sprawami zastosowań komputerów

👉 W kolejnej firmie miałem już 50% udziałów i stanowisko prezesa. Zajmowała się produkcją tekstylną oraz standaryzacją i eksportem puchu i pierza, a także różnego rodzaju handlem w imporcie, eksporcie i barterze.

👉 Kolejny krok to samodzielna działalność doradcza oraz projektowanie i wdrażanie systemów informatycznych.

👉 Następnie osiągnąłem spektakularny sukces jako lider i trener w wielkiej amerykańskiej sieci marketingowej, zwiedzając przy okazji przeróżne piękne miejsca na świecie

👉 W następnej odsłonie zostałem rzeczoznawcą szkód w przewozach i logistyce i szybko poznałem nową wtedy dla mnie branżę…

👉 … żeby po dwóch latach zostać wiceprezesem i udziałowcem polskiej spółki jednej z trzech największych na świecie sieci w tej branży. A przy okazji liderem polskiego rynku.

👉 Po 16 latach rozstałem się z siecią i uruchomiłem własną firmę doradczą i rzeczoznawczą

👉 Po kolejnych kilku latach z pracy z firmami przestawiłem się na pracę z ludźmi. Zostałem terapeutą, coachem i mentorem zajmującym się subtelnościami ludzkiej osobowości i natury człowieka oraz jej uwarunkowaniami. I to okazało się pasją mojego życia

Co mówią klienci …

Testimonial AAC
Testimonial JM
Testimonial AU

Zapisz się na bezpłatną konsultację.

Zarezerwuj termin w poniższym formularzu:

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Co obejmuje program mentoringu?

Program indywidualnie określamy w zależności od Twoich potrzeb i projektów, w jakich oczekujesz wsparcia.

Może on zarówno obejmować pojedyncze sesje konsultingowe ukierunkowane na pokonywanie bieżących wyzwań, jak również uczestnictwo w większym projekcie przewidzianym na kilka tygodni lub miesięcy.

W każdym przypadku program łączy doradztwo w technicznych kwestiach projektu oraz kompetencje „miękkie”, czyli kwestie osobowości i emocji.

Od czego zacząć?

Zapisz się na bezpłatną konsultację.

W jej trakcie ustalimy zakres działania i upewnisz się, czy stosowana przeze mnie metoda odpowiada Ci, w Twojej konkretnej syutacji.

Ile sesji potrzeba do osiągnięcia efektu?

To zależy przede wszystkim od zakresu i rozmiaru projektu. Jeżeli potrzebujesz doradztwa i rekomendacji dotyczących jednostkowego wyzwania, to nawet jedna sesja może przynieść oczekiwany przez Ciebie rezultat.

W razie większego zadania w trakcie konsultacji ustalimy czas i zasady współpracy.

Czy konieczne jest ujawnianie informacji poufnych?

To zależy od zakresu współpracy. Jeżeli projekt obejmuje kwestie stanowiące jakiekolwiek tajemnice Twoje i firmy, to efektywne doradztwo najczęściej wymaga ich ujawnienia.

W każdym przypadku gwarantujemy działanie zgodne z najwyższymi zasadami etyki i poufności. Podstawowe zasady dostępne są przez link w stopce strony i możemy je dowolnie rozszerzyć w zależności od konkretnych potrzeb.

Czy otrzymuję gwarancję skuteczności?

Podstawową zasadą mentoringu jest, że kontrola nad firmą i wszelkie decyzje pozostają całkowicie w Twoich rękach. W rezultacie mentoring jest na tyle skuteczny, na ile korzystasz z otrzymywanych rekomendacji i inspiracji, a więc gwarancja może obejmować nie więcej, niż prawidłowość i jakość zaleceń.

Żeby wyjaśnić wszelkie szczegóły najlepiej zapisz się na konsultację. Zapraszam 🙂

Ocena serwisu:

4,5
4,5 gwiazdek na 5 możliwych (na podstawie 11 ocen)
Wspaniale64%
Bardzo dobrze27%
Średnio9%
Słabo0%
Okropnie0%

Nie czekaj dłużej.

Zacznij działać już teraz!

(c) Instytut Medeo - Medeo.pl | AMK Maciej Kasperski | Warszawa- online