Czy hipnoza może pomóc w osiągnięciu sukcesu w biznesie?

Pomysł zahipnotyzowania kogoś, żeby zarobił większe pieniądze brzmi jak scenariusz mało ambitnego filmu, ale w rzeczywistości jest to nie tylko możliwe, ale i praktycznie stosowane przez wiele osób sukcesu.

“To zdumiewające, jak wiele osobistości używa hipnozy – ilu prezesów i szefów firm produkcyjnych” mówi dr Steve G. Jones, hipnoterapeuta z Savannah w stanie Georgia w USA w wywiadzie dla Forbes’a. Jego stawka to 25 tys. dolarów za dwugodzinną sesję, a klienci to wysoko opłacani menedżerowie, aktorzy, reżyserzy i producenci. Swoje usługi określa Jones jako tajną broń dla bardzo bogatych ludzi sukcesu.

Co sprawia, że osoby ze świata biznesu, rynków kapitałowych czy mediów są gotowe zapłacić taką kwotę za sesję hipnoterapeutyczną? Czy to faktycznie się opłaca? Co takiego wyjątkowego oferuje im hipnoza?

Hipnoza jest kluczem do możliwości

które leżą poza zasięgiem naszego świadomego postrzegania. Umożliwia ona kontakt z podświadomością, czyli tą częścią umysłu, nad którą nie mamy bezpośredniej kontroli, choć odpowiada ona za 90% naszych wyborów i działań. Świadomie zajmujemy się takimi działaniami, jak analizowanie, racjonalizowanie, używamy siły woli oraz korzystamy z pamięci krótkookresowej. W podświadomości natomiast drzemią nawyki, przekonania, emocje oraz cała pamięć permanentna zawierająca wszystkie doświadczenia, sny i wyobrażenia, czyli czynniki, które determinują nasze wybory i zachowania. One wcale nam nie pomagają, wręcz przeciwnie!

Dla podświadomości podstawowym celem jest dbanie o nasze bezpieczeństwo fizyczne, czyli zapewnienie przetrwania oraz emocjonalne, czyli unikanie stresu. Zatem jeśli zidentyfikuje ona wyzwania biznesu lub na polu zawodowym jako jakiekolwiek zagrożenie, będzie nas skutecznie powstrzymywać przed działaniami w tym kierunku. Jak to działa?

Weźmy na przykład osobę, która nie może rozwinąć skrzydeł w biznesie albo dochodzi do pewnego szczebla kariery czy poziomu finansowego i nie jest w stanie wznieść się wyżej. Przeszkadzają jej w tym blokady wewnętrzne, np. skłonność do odkładania spraw na później, stres, niepokój, słaba koncentracja, nadmierny perfekcjonizm, krytycyzm, niskie poczucie własnej wartości i pewności siebie, brak motywacji i energii do działania, czy zwyczajny strach przed porażką.  Oznacza to, że osoba ta dotarła do granicy swojej strefy komfortu, poza którą napotyka na opór podświadomości.  Hipnoterapia pozwala odkryć i uzdrowić głęboką przyczynę każdej z tych przeszkód, której korzenie sięgają często czasów dzieciństwa, gdzie zrodziły się przekonania i emocje, mające wpływ na obecne życie tej osoby. Źródłem problemu może być na przykład sytuacja, w której dziecko zostało skrytykowane przez rodzica lub nauczyciela za swoje działania, co zrodziło w nim lęk przed podejmowaniem własnej inicjatywy, zablokowało jego kreatywność, potencjał i zdolność do efektywnej komunikacji z innymi.

Na szczęście

eliminacja nieświadomych blokad w stanie transu hipnotycznego jest szybka i skuteczna. Czasami wystarczą nawet dwie lub trzy sesje, aby osoba doświadczająca stagnacji czy problemów na swojej ścieżce kariery mogła przełamać złą passę i wejść na drogę samorealizacji i spełnienia.  Kiedy bowiem opór podświadomości znika i pojawia się silna motywacja płynąca z wewnątrz, sukces przychodzi zaskakująco łatwo.

Hipnoterapia oferuje ponadto wiele technik służących do programowania przyszłości. Terapeuta wykorzystuje w tym celu doświadczenia przeszłych sukcesów klienta i stamtąd przenosi pozytywne zasoby do przyszłych wydarzeń. Możliwe jest również bazowanie na wizji idealnej przyszłości, w której klient będzie mógł poczuć wszystkimi zmysłami co oznacza spełnienie zawodowe. Jeśli stworzone w ten sposób wyobrażenie będzie nasycone silnymi pozytywnymi emocjami, podświadomość obierze kurs ku jego realizacji.

W obecnych czasach z hipnoterapii korzystają gwiazdy sportu, autorzy bestsellerów, aktorzy, celebryci, politycy, managerowie, przedsiębiorcy, dyrektorzy największych firm. Oni wiedzą, że różnica pomiędzy osobami przeciętnymi a wybitnymi leży w umyśle i prawdziwy sukces wymaga sięgnięcia do najgłębszych zasobów, drzemiących głęboko w nas.

Hipnoza jest narzędziem dostępnym dla wszystkich

i każdy może skorzystać z jej potęgi – zarówno właściciel malutkiej piekarni za rogiem, który szuka sposobu na ratowanie swojego biznesu, jak i założyciel wielkiego imperium informatycznego, pragnący wejść na kolejny, wyższy szczebel kariery. Oczywiście to tylko przykłady. Hipnoza doskonale działa i to w znacznie szerszym zakresie niż obszar  biznesu i kariery, ponieważ dzięki hipnozie można uzdrowić bądź usprawnić każdy aspekt życia, budząc i wykorzystując pełnię mocy i potencjału.

Możemy podać mnóstwo przykładów z długiej listy znanych osób korzystających z hipnozy. Należą do nich sportowcy, aktorzy, przemysłowcy, politycy i wiele innych (*Wszystkie zdjęcia poniżej pochodzą z domeny publicznej).

Tiger Woods

Tiger Woods

golfista

Od dziecka korzystał z hipnozy, NLP i wizualizacji w celu koncentracji, utrzymania formy i wizualizacji sukcesu.
Jack Nicklaus

Jack Nicklaus

golfista

Stosował autohipnozę do wzmocnienia koncentracji podczas gry i wizualizacji sukcesu.
David Beckham

David Beckham

piłkarz

Prywatnie korzystał z hipnoterapii w celu rozwiązania problemów osobistych.
Kevin McBride

Kevin McBride

bokser

Słuchał nagrań autohipnozy przed każdą walką, co pomagało mu w uzyskaniu pozytywnego i skupionego stanu umysłu oraz wizualizacji wygranej.
Steve Hooker

Steve Hooker

lekkoatleta

Zdobywca złotych medali w mistrzostwach świata. Jego sukcesy wynikały ze wspomagania treningów hipnozą pomagającą mu wizualizować swój sukces.
Jimmy Connors

Jimmy Connors

tenisista

Regularnie stosował hipnozę w celu zachowania koncentracji.
Aaron Eckhart

Aaron Eckhart

aktor

Słuchał nagrania autohipnotyczne w celu pokonania palenia tytoniu i uzależnienia od alkoholu. Później stwierdził w wywiadzie, że zmieniło to jego życie na zawsze.
Ben Affleck

Ben Affleck

aktor

Entuzjasta pracy z umysłem. Korzystał z hipnoterapii w celu pozbycia się nałogu palenia.
Albert Einstein

Albert Einstein

fizyk

Regularnie korzystał z hipnozy w celu inspiracji i dostępu do pełnego potencjału. Według legendy właśnie dzięki hipnozie odkrył teorię względności.
Winston Churchill

Winston Churchill

premier

Słynny premier brytyjski z czasu wojny często pracował, planował i opracowywał strategie przez całą noc. W ciągu dnia słuchał nagrań autohipnotycznych w celu zachowania świeżości umysłu.
Matt Damon

Matt Damon

aktor

Otwarcie zadeklarował uznanie dla hipnozy w telewizji podczas wywiadu, który prowadził z nim Jay Leno. Szczególnie pomogła mu w rzuceniu palenia.
Kevin Costner

Kevin Costner

aktor

Podczas kręcenia filmu „Wodny Świat” na Hawajach korzystał z hipnoterapii w celu wyleczenia się z choroby morskiej.
Lord Alfred Tennyson

Lord Alfred Tennyson

poeta

Był sławnym poetą angielskim w XIX wieku. Legenda głosi, że tworzył poezję pod wpływem hipnozy, uwalniając dzięki niej swój twórczy potencjał.
Sophie Dahl

Sophie Dahl

modelka

Była modelką „plus-size” z Anglii. Zdecydowała jednak o zmianie trybu życia i przeszła ogromną metamorfozę przy użyciu hipnozy. Teraz prowadzi i promuje zdrowy styl życia i mimo upływu lat jest piękną modelką pin-up.
Orlando Bloom

Orlando Bloom

aktor

Kiedy był dzieckiem mama zaprowadziła go do hipnoterapeuty, żeby pomóc mu przezwyciężyć uzależnienie od czekolady, zrzucić wagę i zbudować zdrową sylwetkę.
Ashton Kutcher

Ashton Kutcher

aktor

Jest entuzjastą hipnozy. Korzystał z hipnoterapii w celu rzucenia palenia i w celu kreowania sukcesu i sławy.
Fryderyk Chopin

Fryderyk Chopin

kompozytor

Studiował hipnozę na uniwersytecie w Strasbourgu i aktywnie korzystał z niej w celu kreowania możliwości twórczych.
Ellen DeGeneres

Ellen DeGeneres

scenarzystka, aktorka

Pokazywała działanie hipnozy poddając się jej na żywo w swoim programie telewizyjnym i korzystała z hipnoterapii w celu rzucenia palenia.
Lily Allen

Lily Allen

piosenkarka

Gwiazda z Wielkiej Brytanii. Z powodzeniem stosowała hipnozę w celu odchudzania, co pozwoliło jej zejść o 3 rozmiary odzieży.
Geri Halliwell

Geri Halliwell

wokalistka

Jedna z założycielek Spice Girls. Korzystała z hipnoterapii w celu kontroli wagi i utrzymania sylwetki.
Jackie Kennedy

Jackie Kennedy

żona JF Kennedy

Korzystała z prywatnych sesji hipnoterapeutycznych w celu pogodzenia się z tragiczną śmiercią męża Johna F. Kennedy.

To tylko przykłady. A w czym hipnoza, hipnoterapia i coaching może przydać się tobie?

Zaprogramuj się na realizację zamierzeń!

Nauka autohipnozy i hipnoterapeutyczna progresja do sukcesu są elementem naszych konsultacji. Zapraszamy!